Zapraszamy studentów i doktorantów GUMed, PG i UG do udziału w konkursie „Energia przyszłości”, gdzie wygrać można do 30 tys. zł na realizację pomysłu oraz wyjazd na zagraniczną konferencję!
Konkurs „Energia przyszłości” to inicjatywa promująca wiedzę oraz innowacyjne rozwiązania w zakresie zrównoważonej energii, skierowana do studentów i doktorantów FarU. Celem konkursu jest dofinansowanie realizacji pomysłów ukierunkowanych na szeroko pojętą ideę „energii przyszłości”, popularyzację wiedzy z zakresu zrównoważonej energii, ale też promowanie międzyuczelnianej współpracy członków społeczności tworzących Uczelnie Fahrenheita.
Zgłoszenia zespołów przyjmujemy do 30 maja br. Partnerem konkursu jest firma Aramco.
Na czym polega konkurs?
W ramach konkursu zespoły reprezentowane przez studentów i/lub doktorantów FarU mogą zgłosić pomysł wybierając z trzech kategorii:
W każdej kategorii Kapituła Konkursu wybierze do trzech pomysłów, na które zostanie przyznane dofinansowanie na realizację, a budżet jest zależny od kategorii i wynosi:
Co można wygrać?
Nagroda główna to wyjazd na zagraniczną konferencję poświęconą tematyce zrównoważonej energii, a wybrane zespoły otrzymają wspomniane dofinansowanie na realizację swoich pomysłów.
Jak wziąć udział?
Po zapoznaniu się z Regulaminem konkursu należy zorganizować zespół, który może składać się z maksymalnie 6 osób. Warto pamiętać, że w zespole muszą znaleźć się co najmniej dwie osoby pochodzące z różnych uczelni tworzących Uczelnie Fahrenheita: GUMed, PG lub UG. Kolejnym krokiem jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego wraz z załącznikami.
LAUREACI
Zespoły i projekty, które zakwalifikowały się do realizacji oraz rywalizacji o nagrodę główną:
Elektrownia przyszłości | Mateusz Baluk, Damian Makowski, Dawid Strzelecki, Julia Dunajska i Aleksandra Kotz z Uniwersytetu Gdańskiego oraz Ola Kierczak z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
Celem projektu jest stworzenie zintegrowanego prototypu fotoelektrochemicznej celki zdolnej do bezpośredniej konwersji energii słonecznej na wodór z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii (OZE) – turbiny wiatrowej lub ogniwa fotowoltaicznego.
TIGO Trash-in-Gas-Out | Michał Dominów z Politechniki Gdańskiej oraz Rafał Kowalski, Łukasz Arcimowicz i Dzmitry Dauhalevich z Uniwersytetu Gdańskiego
Efektem projektu ma być propozycja rozwiązania TIGO wykorzystująca holistyczne podejście do przetwarzania odpadów organicznych i tworzyw sztucznych. Zespół planuje stworzyć reaktor do przetwórstwa odpadów wykorzystujący procesy aktywowane jak np. fotokataliza czy reforming.
SolarHealth Hub | Daniel Cieślak z Politechniki Gdańskiej oraz Anna Prus z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
Celem projektu SolarHealth Hub jest zapewnienie dostępu do podstawowych pomiarów zdrowotnych mieszkańcom wykluczonych rejonów za pomocą przenośnego hubu zasilanego energią słoneczną.