Aktualności

Majowe Science Speed Dating FarU

W maju odbyła się kolejna edycja „szybkich randek” w naukowym wydaniu, przyczyniających się do intensyfikacji międzyuczelnianej i interdyscyplinarnej współpracy trzech uczelni.

Czytaj więcej

Drugi Piknik Nauki Fahrenheita za nami!

Przez cały czas trwania wydarzenia w przygotowanych przez Uczelnie Fahrenheita i Hevelianum atrakcjach wzięło udział ponad 5000 osób.

Czytaj więcej

Wspólne posiedzenie Rad trzech uczelni

W maju odbyły się kolejne obrady Rad GUMed, PG i UG, uczelni członkowskich FarU. W posiedzeniu wziął także udział Piotr Grzelak, zastępca Prezydenta Miasta Gdańska.

Czytaj więcej

Infoshare 2023: Technologiczne newsy z pierwszej ręki

GUMed, PG i UG zaprezentowały prototypy i aplikacje, promując nie tylko ofertę trzech uczelni, ale też nową usługę – wspólny punkt kontaktu dla biznesu.

Czytaj więcej

Science Speed Dating FarU - trwają zapisy!

Zostały ostatnie wolne miejsca na drugą edycję wydarzenia. Wybierz temat i zarezerwuj sobie miejsce!

Czytaj więcej

Rusza rekrutacja do II edycji programu stypendialnego im. D. Fahrenheita!

[FILM] O programie najlepiej opowiedzą obecni stażyści – Anna, doktorantka z Grecji, Maria z brazylijskiego Uniwersytetu Pernambuco oraz Stabak, doktorant z Indii.

Czytaj więcej

FarU partnerem strategicznym PULI - inicjatywy na rzecz lepszego Gdańska

PULA to efekt projektu Greencoin realizowanego przez konsorcjum sześciu jednostek pod przewodnictwem Politechniki Gdańskiej. Dzięki aplikacji można zarabiać Dobre Monety i zmieniać swoje nawyki.

Czytaj więcej

Program Pikniku Nauki Fahrenheita

Dla dzieci, rodzin i dorosłych – niemal 55 namiotów, Scena naukowa, Strefa eduzabawy, Laboratorium Fahrenheita. Już 28 maja zapraszamy do Hevelianum!

Czytaj więcej

Konferencja Naukowa „III Gdańskie Dni Zdrowia” - relacja z wydarzenia

Tematyka obejmowała m.in. zdrowie miejskie, zdrowie psychiczne pacjentów na oddziałach szpitalnych czy zrównoważony rozwój w ochronie zdrowia.

Czytaj więcej

Przemysł 4.0 na wyciągnięcie ręki. Wyjazdowe posiedzenie Konwentu Gospodarczego FarU

O ścieżce wdrażania i czerpaniu z dokonań nauki rozmawiali członkowie Konwentu Gospodarczego przy Związku Uczelni Fahrenheita, podczas wizyty w siedzibie firmy Flex w Tczewie.  

Czytaj więcej