Noc Pełna Książkowych Przygód na UG

W piątek 11 października odbędzie się jubileuszowa X Noc Bibliotek. Tegoroczne hasło Moc Bibliotek” przyciągnęło także Bibliotekę Uniwersytetu Gdańskiego, która zaprasza na moc atrakcji, dostępnych od 17:00 aż do 21:00.

Gra terenowa Książkowa Ekspedycja, sesje RPG, kreatywne warsztaty, pokazy filmowe, czy wycieczka po ciekawych zbiorach naszej biblioteki – to tylko część propozycji przygotowanych przez Bibliotekę Uniwersytetu Gdańskiego, która w akcji bierze udział po raz drugi.

Noc Pełna Książkowych Przygód z BUG: Co w programie?

• „Książkowa Ekspedycja: Odkryj Moce Biblioteki”- gra terenowa w bibliotece w godz. 17:00-21:00
  • Citius, Altius, Fortius”, czyli wystawa„Szybciej-wyżej-mocniej” -dawne historie związane z olimpiadami z lat 1896–1936, opisane w czasopismach ze zbiorów specjalnych naszej biblioteki. Autorki wystawy: Katarzyna Wawrzynkowska oraz Katarzyna Dunajska, oprawa graficzna: Dominika Skutnik.
  • „Dolina Muminków - dla dzieci i dla dorosłych” mini-wykład prof. Hanny Dymel-Trzebiatowskiej, godz. 18.00 (sala profesorska)
  • Pokaz kronik filmowych na sprzęcie retro. Prowadzenie: Marcin Młynarczyk - aktor Olsztyńskiego Teatru Lalek, godz. 18:00 (Welcome Centre)
  • NOCne granie- sesje RPG, planszówki, LARP. Prowadzenie: Koło Naukowe UGranie Uniwersyteckie Granie w godz. 17:00-21:00

Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego znajdziecie przy ul. Wita Stwosza 53 (wejście od strony pomnika Mrongowiusza).

Plakat BUG z atrakcjami przygotowanymi na X Noc Bibliotek

Noc Bibliotek to coś więcej niż zwykłe wydarzenie – to możliwość zanurzenia się w świecie literatury w sposób, jakiego nie spotyka się na co dzień. Zapraszamy wszystkie grupy wiekowe, gdyż będzie to doskonała okazja do poznania magicznej przestrzeni naszej biblioteki. Chcemy pokazać, że to miejsce pełne inspiracji, gdzie nauka przeplata się z rozrywką, a książki stają się kluczem do nowych światów.

Na podstawie materiału prasowego BUG