Piknik Nauki Fahrenheita

29 maja (niedziela) w godz. 11:00-18:00

 

Uczelnie Fahrenheita wraz z Hevelianum po raz pierwszy zorganizują w mieście Piknik Nauki Fahrenheita. Odbędzie się on na otwartych terenach Hevelianum w Gdańsku przy ul. Gradowej 6. Wydarzenie ma charakter otwarty, wstęp na nie jest bezpłatny. Wyjątek stanowią stałe wystawy w pomieszczeniach Hevelianum. Ich zwiedzanie będzie płatne, zgodnie z cennikiem Hevelianum.

Podczas Pikniku społeczność akademicka trzech uczelni: Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego wraz z Hevelianum i Partnerami zaprosi uczestników do wspólnego odkrywania nauki poprzez zabawę. Nie zabraknie pokazów naukowych przygotowanych przez pracowników naukowych, studentów i doktorantów trzech uczelni.

Daniel Fahrenheit to bezsprzecznie jeden z najważniejszych i najsłynniejszych gdańskich naukowców. Jest wynalazcą m.in. termometru rtęciowego oraz skali temperatur. To właśnie on będzie patronem pikniku naukowego. W koszyku piknikowych atrakcji w Hevelianum znajdziemy m.in. widowiskowe pokazy fizyczne, wykłady popularnonaukowe, gry sportowe, występy muzyczne. Wspólnie spędzony dzień zakończymy oglądając wyjątkowy spektakl teatralny inspirowany Danielem Fahrenheitem. Zapraszamy do Hevelianum! 

W związku z organizacją Pikniku Nauki Fahrenheita, 28 maja, od godziny 18:00 zamknięty będzie dolny i górny parking w Hevelianum. Ponowne otwarcie planowane jest na 29 maja o godz. 20:00. W dniu imprezy, proponujemy parking od ul. 3 Maja. Wszystkich uczestników Pikniku Nauki Fahrenheita zachęcamy do korzystania ze środków komunikacji publicznej.

Partnerem wydarzenia są Samorząd Województwa Pomorskiego i Międzynarodowe Targi Gdańskie.

 

Program pikniku

 

Patroni

 

Partnerzy

 

Sponsorzy