Piknik Nauki Fahrenheita

29 maja (niedziela) w godz. 11:00-18:00

 

Uczelnie Fahrenheita wraz z Hevelianum po raz pierwszy zorganizują w mieście Piknik Nauki Fahrenheita. Odbędzie się on na otwartych terenach Hevelianum w Gdańsku przy ul. Gradowej 6. Wydarzenie ma charakter otwarty, wstęp na nie jest bezpłatny. Wyjątek stanowią stałe wystawy w pomieszczeniach Hevelianum. Ich zwiedzanie będzie płatne, zgodnie z cennikiem Hevelianum.

Podczas Pikniku społeczność akademicka trzech uczelni: Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego wraz z Hevelianum i Partnerami zaprosi uczestników do wspólnego odkrywania nauki poprzez zabawę. Nie zabraknie pokazów naukowych przygotowanych przez pracowników naukowych, studentów i doktorantów trzech uczelni.

Daniel Fahrenheit to bezsprzecznie jeden z najważniejszych i najsłynniejszych gdańskich naukowców. Jest wynalazcą m.in. termometru rtęciowego oraz skali temperatur. To właśnie on będzie patronem pikniku naukowego. W koszyku piknikowych atrakcji w Hevelianum znajdziemy m.in. widowiskowe pokazy fizyczne, wykłady popularnonaukowe, gry sportowe, występy muzyczne. Wspólnie spędzony dzień zakończymy oglądając wyjątkowy spektakl teatralny inspirowany Danielem Fahrenheitem. Zapraszamy do Hevelianum! 

Wszystkich uczestników Pikniku Nauki Fahrenheita zachęcamy do korzystania ze środków komunikacji publicznej ze względu na zamknięcie parkingu na Górze Gradowej w Hevelianum.

 

Program pikniku

 

Patroni

 

Partnerzy

 

Sponsorzy