Webinarium „Dylematy procesu patentowania”

Czas trwania wydarzenia:
26/04/2022
Forma wydarzenia:
Organizatorzy:
  • Centrum Transferu Technologii UG
  • Centrum Transferu Technologii GUMed
  • Centrum Transferu Technologii PG

Jeśli myślisz o ochronie patentowej swoich wynalazków teraz lub w przyszłości, chciałbyś poznać  granice pomiędzy inspiracją, a plagiatem, czy też dowiedzieć się jakie są dobre praktyki związane z patentowaniem wynalazków, zapraszamy 26 kwietnia br. na webinarium – „Dylematy procesu patentowania”.

Z okazji Światowego Dnia Własności Intelektualnej, Centra Transferu Technologii  Uczelni Fahrenheita (FarU): Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Gdańskiej oraz Uniwersytetu Gdańskiego, zapraszają na webinarium „Dylematy procesu patentowania”, poświęcone ochronie własności intelektualnej. Webinarium odbędzie się we wtorek 26 kwietnia 2022 r., w godz. 11:00-12:00. Spotkanie przeznaczone jest dla studentów, naukowców, doktorantów oraz każdego, kto jest zainteresowany tematyką ochrony IP.

Program webinarium

11:00-11:05 – wprowadzenie – Katarzyna Gronowska, dyrektor Centrum Transferu Technologii UG

11:05-11:25 – „Między inspiracją a plagiatem – granice praw autorskich dr hab. Maciej Barczewski, prof. UG

W ramach wystąpienia zostaną omówione podstawowe przesłanki zakresu przedmiotowego praw autorskich, jak również problematyka granic między nieuprawnionym powieleniem części lub całości cudzego utworu (plagiatem) a dozwoloną inspiracją innym dziełem.

11:25-11:40 – „Patentowanie nauki – dobre praktyki współpracy z rzecznikiem patentowym”, Iwona Płodzich-Hennig, wspólnik kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi Dorota Rzążewska sp.k.

Poruszane zagadnienia: wynalazek a praca naukowa, z czego składa się opis patentowy, „recepta” na patent, czyli o praktycznych aspektach współpracy z rzecznikiem patentowym.

11:45-11:55 – Sesja – Pytania i odpowiedzi

11:55-12:00 – Zakończenie

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny – obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Zapisy odbywają się poprzez formularz.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie CTT UG

Powrót do listy wydarzeń