Wystawa czasowa poświecona kobietom w nauce

Czas trwania wydarzenia:
01/08/2022 - 30/09/2022
Forma wydarzenia:
stacjonarnie, plac przed Kościołem św. Jana (ul. Świętojańska 50, 80-840 Gdańsk)
Organizatorzy:
  • Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego
  • Muzeum Nauki Gdańskiej
  • Komitet organizacyjny: prof. Ewa Łojkowska, prof. Beata Możejko, mgr Magdalena Nieczuja-Goniszewska

Celem wystawy jest przedstawienie sylwetek kobiet związanych z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, Politechniką Gdańską i Uniwersytetem Gdańskim. Wystawa to doskonała forma popularyzacji naukowych tradycji miasta nad Motławą. Przedstawienie sylwetek naukowczyń z uczelni wchodzących w skład Uczelni Fahrenheita jest inicjatywą o nieprzeciętnym znaczeniu dla popularyzacji naukowych tradycji Gdańska oraz dokonań ich współczesnych kontynuatorek. Wystawa składać się będzie z 12 plansz o wymiarach 100x100. Umieszczona zostanie w profesjonalnych standach. Wystawa od sierpnia do końca września br. prezentowana będzie przez Kościołem św. Jana. Następnie zostanie przetransportowana na Uniwersytet Gdański, Politechnikę Gdańską i Gdański Uniwersytet Medyczny.

Powrót do listy wydarzeń