Nagroda dla prof. Adriany Zaleskiej-Medynskiej podczas Gali Nauki Polskiej

Dyrektorka Związku Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita otrzymała nagrodę za „Znaczące osiągnięcia w zakresie działalności organizacyjnej” podczas gali organizowanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego 18 lutego br. z okazji Dnia Nauki Polskiej. 

 

Spośród 101 wniosków o przyznanie nagród, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Dariusz Wieczorek przyznał 59 nagród, w tym 50 indywidualnych i 9 zespołowych. Laureatami zostali najbardziej wyróżniający się przedstawiciele środowiska naukowego i akademickiego. 

Nagrodę za „Znaczące osiągnięcia w zakresie działalności organizacyjnej” otrzymała prof. dr hab. inż. Adriana Zaleska-Medynska, dyrektorka Związku Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita. 

laureaci nagrody za znaczące osiągnięcia w zakresie organizacyjnym - Gala Nauki Polskiej 19.02.2024

fot. archiwum prywatne

W imieniu kierownictwa ministerstwa dziękuję za cały trud, rozwój polskiej nauki, rozwój uczelni – powiedział szef MNiSW, rozpoczynając Galę Nauki Polskiej.  

Wyróżnienia za zasługi zostały wręczone w pięciu kategoriach: za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz całokształt dorobku.

Podczas uroczystości minister Dariusz Wieczorek zwracał uwagę na rolę nauki w rozwoju gospodarczym i wskazywał na konieczność zacieśniania współpracy pomiędzy sektorem nauki i biznesu. – Mamy wspaniałe kadry, wspaniałych naukowców, świetnie osiągnięcia. Nie wstydźmy się tego, mówmy o tym, bo mamy powody do dumy. Nauka jest potrzebna polskiej gospodarce, jest niezbędna w tworzeniu nowych miejsc pracy. Dziś w zapisach polskich firmy powinny znaleźć się zobowiązywania do przekazywania środków na badania i rozwój. 

Będziemy kontynuować dialog i wypracowywać wspólne stanowiska ze środowiskiem nauki, aby jak najlepiej spełnić jego oczekiwania. Dziś zaczyna się nowa era dla polskiej nauki. Chciałabym, żeby kadencja tego rządu została w pamięci jako najlepsza dla rozwoju polskiej nauki – podsumował swoje wystąpienie minister nauki. 

W uroczystości uczestniczyli także wiceministrowie: Maria Mrówczyńska, Maciej Gdula i Andrzej Szeptycki oraz dyrektor generalna Diana Matusik.

Więcej informacji: Gala Nauki Polskiej - Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Źródło: materiał prasowy MNiSW