Niech żyje nauka! Zapraszamy na uroczyste otwarcie roku akademickiego w Gdańsku!

Barwna parada, inspirujące przemówienia – rozpocznijmy wspólnie nowy rok akademicki!
30 września, z inicjatywy Uczelni Fahrenheita, pomorskie uczelnie wyższe i władze samorządowe uroczyście otworzą rok akademicki 2023/2024.

W Gdańsku po raz drugi odbędzie się barwny pochód środowiska akademickiego - kilkanaście pomorskich uczelni spotka się w ostatnią sobotę września przy Złotej Bramie. Marsz Traktem Królewskim, zakończy się przed Dworem Artusa, gdzie usłyszymy przemówienia władz samorządowych, reprezentantów władz uczelni i studentów. Przejście urozmaicą akrobaci, Gdańska Orkiestra Akademicka, a także niepowtarzalne carillony, odgrywające Gaudeamus igitur.  To wyjątkowe wydarzenie w skali kraju, podkreślające rolę środowiska akademickiego w życiu miasta.

Zapraszamy wszystkich członków społeczności akademickiej Uczelni Fahrenheita z rodzinami, przyjaciółmi, znajomymi!  Pokażmy, że nauka jest jednym z kluczowych motorów rozwoju naszego miasta i całego regionu.

Do udziału zapraszamy również mieszkańców, turystów i wszystkich chętnych.

Niech Żyje Nauka!

ikona kartki z kalendarza  Kiedy: 30.09 (sobota), godz. 10:00
ikona tarczy z celem Gdzie: Gdańsk, Złota Brama (od strony Targu Węglowego)

Agenda wydarzenia

09.15-09.50 – ustawienie uczestników parady przy Złotej Bramie

10.00-10.30 – rozpoczęcie parady na Targu Węglowym między Katownią a Złotą Bramą - przemarsz ul. Długą pod schody/przedproża Dworu Artusa w towarzystwie Gdańskiej Orkiestry Akademickiej i grupy artystycznej

10:30-11:15 – przemówienia na przedprożu Dworu Artusa, krótkie wystąpienia studentów Uczelni Fahrenheita oraz Chórów trzech Uczelni

Zachęcamy do śledzenia dyskusji na stronie wydarzenia na facebooku

Organizatorem wydarzenia są Uczelnie Fahrenheita i Miasto Gdańsk. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego i Prezydent Miasta Gdańska.