Roczne staże w USA. Fulbright zaprasza do składania wniosków

Trwa rekrutacja do programu BioLAB administrowanego przez Polsko-Amerykańską Komisję Fulbrighta. Program realizowany jest od 2001 roku, a jego adresatami są studentki i studenci zainteresowani odbyciem rocznego stażu w amerykańskich instytucjach naukowych: University of Virginia, University of Chicago, Oklahoma Medical Research Foundation oraz UT Southwestern Medical Center.

Zgłoszenia są przyjmowane od studentów nauk biologiczno-chemicznych, biofizycznych, medycznych i pokrewnych (biologia, biochemia, biofizyka, bioinformatyka, biotechnologia, chemia, fizyka, farmacja, medycyna, itp.). Termin składania wniosków na rok akademicki 2024-25 upływa 1 lutego 2024 o godzinie 23:59 czasu polskiego.

Przewidzianych jest około 40-45 miejsc (liczba ta może się zmienić).

SZCZEGÓŁY I FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Z prawie 500 dotychczasowych absolwentów i absolwentek Programu BioLAB ponad 90% zdecydowało się na kontynuację nauki na studiach doktoranckich, w USA (20%), Europie i całym świecie. Wśród instytucji, na których studiują absolwenci i absolwentki programu znajdują się m.in University of Oxford, University College London, University of Cambridge, Max Planck Institute czy ETH Zürich. Wyniki badań prowadzonych w trakcie stażu często stają się podstawą artykułów publikowanych w recenzowanych czasopismach naukowych, takich jak „Nature”, „Proteins: Structure, Function, and Bioinformatics” czy „Acta Crystallographica.”