„Rowerem na uczelnię” - finał kampanii na UG

9 listopada na Wydziale Nauk Społecznych UG podsumowano kampanię „Rowerem na uczelnię”, w której na Uniwersytecie Gdańskim wzięło udział 149 pracowników uczelni. 

 

Pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego od 4 maja do 30 września mogli zgłaszać swoje przejazdy rowerem lub hulajnogą za pomocą specjalnego formularza. Za przekroczenie kolejnych progów liczby przejazdów były przyznawane atrakcyjne upominki. Dla osób, które zrealizowały najwięcej przejazdów przewidziane były nagrody w postaci kart podarunkowych.

Zarejestrowano 7480 przejazdów, co przełożyło się na 70 tysięcy kilometrów przejechanych ogółem przez pracowników UG. Dzięki rezygnacji z samochodu na rzecz jednośladów spalonych nie zostało 4 500 litrów paliwa, dzięki czemu zaoszczędzono ponad 30 tysięcy złotych. Nie wyemitowano także 8152 kg CO2 do atmosfery!

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostały efekty kampanii, a wszyscy uczestnicy zostali  zaproszeni do udziału w loterii, w której każdy mógł wylosować drobne upominki.
Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie nagród uczestnikom, którzy zrealizowali najwięcej przejazdów:

- I miejsce: Paweł Chwaszczyński – 196 przejazdów
- II miejsce: Zbigniew Ruszczyk – 185 przejazdów
- III miejsce: Rafał Głuszewski – 175 przejazdów

Dziękujemy wszystkim pracownikom, którzy wzięli udział w kampanii!

Zwycięzcom przyznano nagrody w postaci kart podarunkowych, które wręczyli: dr hab. Sylwia Mrozowska, prof. UG, Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju UG, mgr Katarzyna Zygmunt, Zastępca Dyrektora Związku Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita oraz dr Krzysztof Szczepaniak, Dyrektor Centrum Zrównoważonego Rozwoju UG. 

Organizacja kampanii „Rowerem na uczelnię” wymagała zaangażowania wielu osób, w tym pracowników Centrum Informatycznego, Zespołu Promocji oraz Centrum Zrównoważonego Rozwoju UG, którym przekazujemy podziękowania za prace nad tym przedsięwzięciem.

Fot. Alan Stocki/ Zespół Prasowy UG