Wejdź w Offshore z FarU - Uczelnie Fahrenheita Partnerem Naukowym EDU OFFSHORE WIND

Uczelnie Fahrenheita zapraszają do odwiedzin uczelnianej wyspy podczas I Edukacyjnych Targów Kariery EDU OFFSHORE WIND 2023 w dniach 14-15 marca w Gdańsku w Hali Amber Expo. Warsztaty i atrakcje dla uczestników przygotowali przedstawiciele FarU, Politechniki Gdańskiej oraz Uniwersytetu Gdańskiego – zapraszamy na stoiska A60-A62!

 

Czego można się spodziewać?

Uniwersytet Gdański – stoisko A60

Dowiesz się jak działają samochody napędzane wodorem i energią słoneczną.  Zapoznasz się z odnawialnymi źródłami energii, zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. A w zakresie praktycznym propozycji jest więcej – np. możliwość zbudowania mini turbiny wiatrowej i sprawdzenia jak działa.

Przedstawiciele UG przygotowali także warsztaty z wykorzystaniem planu zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich, dzięki którym poznasz uwarunkowania prawne, gospodarcze, społeczne i środowiskowe rozwoju MEW w Polsce w kontekście korzystania z przestrzeni morskiej w zrównoważony i racjonalny sposób.

Uczelnie Fahrenheita – stoisko A61

Ofertę naszych uczelni znajdziecie na stoiskach PG i UG, ale na stoisku FarU wciągniemy Cię w quiz naukowy z upominkami oraz pokażemy Ci efekty interdyscyplinarnych projektów studentów z trzech członkowskich uczelni, które są realizowane dzięki działaniom prowadzonym przez Uczelnie Fahrenheita we współpracy z otoczeniem gospodarczym. Reprezentanci zwycięskich zespołów podzielą się doświadczeniami z międzyuczelnianej współpracy i pokażą wizualizacje swoich projektów.

Jak zawsze możesz też liczyć na dawkę wiedzy „na miejscu” lub „na wynos” w postaci krótkich broszur.

Politechnika Gdańska – stoisko A62

Autonomiczny pojazd głębinowy "Albatros", łazik autonomiczny czy łódź typu RIB – to tylko część eksponatów, które będzie można obejrzeć na stoisku PG. Oprócz tego zaprezentowany będzie ręcznie napędzany generator energii elektrycznej oraz demonstrator elektrowni wiatrowej. Odbędą się także warsztaty edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa i analizy ryzyka zagrożeń występujących w środowisku morskim, wirtualne spacery w gondoli elektrowni wiatrowej oraz prezentacje i konkursy.

Zapraszamy!

Obowiązuje bezpłatna rejestracja online: ZAREJESTRUJ SIĘ 


Zainteresowane osoby zaprosimy na spotkanie organizacyjne i omówimy dalsze działania.

O wydarzeniu (materiał Organizatora):

Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND 2023 zostały przygotowane z myślą o młodych ludziach, których chcemy zarażać pasją do zielonej energetyki. Potrzebne są mądre, wykształcone kadry, które zasilą szeregi nie tylko bezpośrednich inwestycji jakie będą realizowane w Polsce w najbliższych latach, ale także wesprą ich realizację na poziomie urzędów, uczelni i różnego rodzaju instytucji. To nie tylko osoby wykonujące prace techniczne czy inżynierskie, ale także prawnicy, urzędnicy czy planiści.

Targi to kulminacja dotychczasowej pracy Pomorskiej Platformy Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku powołanej w 2020 roku. To wyjątkowe połączenie całorocznego procesu edukacyjnego i spotkań w szkołach oraz corocznego wydarzenia finałowego, które mają pobudzić kreatywność i zainteresowanie młodzieży zieloną energetyką i alternatywnymi źródłami energii. Podczas Targów zaprezentowana zostanie kompleksowa oferta kariery w branży offshore z uwzględnieniem definicji poszczególnych zawodów, kwalifikacji jakie są potrzebne, aby je wykonywać oraz informacji, gdzie te kwalifikacje można zdobyć. W sposób interdyscyplinarny tj. z wykorzystaniem wielkogabarytowych elementów MEW, symulatorów VR oraz różnego rodzaju eksponatów młodzież doświadczy skali i rozmachu planowanych przedsięwzięć.

Udział w Targach potwierdziło już ponad 5000 młodzieży z pomorskich szkół ponadpodstawowych. Zarejestrowało się ponad 70 wystawców z Polski oraz zagranicy, w tym deweloperzy, inwestorzy, największe pomorskie uczelnie oraz instytucje badawcze. Walor edukacyjny zapewnią eksponaty, jak np. stanowiska VR oraz symulatory i tunele aerodynamiczne. Przestrzeń wypełnią również wyspy szkół wyższych, firm szkoleniowych oraz najważniejsze firm z sektora offshore. Wśród partnerów Targów są: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Polskie Sieci Energetyczne, Urząd Regulacji Energetyki oraz Polska Agencja Kosmiczna, trzy ambasady: duńska, holenderska oraz francuska, jak również Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku.

Zarejestrowało się ponad 70 wystawców z Polski oraz zagranicy, w tym deweloperzy, inwestorzy, największe pomorskie uczelnie oraz instytucje badawcze. Walor edukacyjny zapewnią eksponaty, jak np. stanowiska VR oraz symulatory i tunele aerodynamiczne. Przestrzeń wypełnią również wyspy szkół wyższych, firm szkoleniowych oraz najważniejsze firm z sektora offshore. Wśród partnerów Targów są: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Polskie Sieci Energetyczne, Urząd Regulacji Energetyki oraz Polska Agencja Kosmiczna, trzy ambasady: duńska, holenderska oraz francuska, jak również Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku.