Weź udział w pokazie mody ZERO WASTE! Ruszyły zapisy

Masz pomysł na wykorzystanie niepotrzebnych już ubrań lub materiałów (niekoniecznie tekstylnych)? Chcesz stworzyć nieszablonowe kreacje? A może chętnie zaprezentujesz strój, który zaprojektuje ktoś inny?

 

28 maja w ramach Pikniku Nauki Fahrenheita planowany jest pokaz mody ZERO WASTE i poszukujemy osób, które wcielą się w role projektantek i projektantów oraz modelek i modeli.

Stroje mogą powstać z dowolnych materiałów: zapomnianych i niechcianych ubrań, zużytych opakowań lub ich elementów, rzeczy, które w większości znajdziemy w naszych domach. Pokaz ma połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli dobrą zabawę z szerzeniem idei o ograniczaniu oraz ponownym wykorzystywaniu ubrań. Przemysł tekstylny napędza podaż odzieży, a jej produkcja powoduje emisję ogromnej ilości zanieczyszczeń do środowiska naturalnego.

Do udziału zapraszamy wszystkich pracowników i studentów uczelni zrzeszonych w Uczelniach Fahrenheita. Zapisy trwają do 31 marca.

Jak się zgłosić?

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy:
 

WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY


Zainteresowane osoby zaprosimy na spotkanie organizacyjne i omówimy dalsze działania.


Pomysłodawczynie inicjatywy, dr hab. inż. Anna Białk-Bielińska, prof. UG oraz dr Joanna Dołżonek z Uniwersytetu Gdańskiego zorganizowały taki pokaz w czerwcu 2022 roku na Wydziale Chemii UG, co spotkało się z pozytywnym odzewem zgromadzonej publiczności.

Obejrzyj wideo z pokazu na UG