Strefa doświadczanie

strefa doświadczanie

 

Zapraszamy do miasteczka namiotowego, gdzie będzie można doświadczyć nauki z bliska. W ponad 40 namiotach zaprezentowana zostanie wiedza z zakresu medycyny, nauk ścisłych oraz ekologii. Tej niepowtarzalnej okazji do spotkań z ekspertami nie można przegapić.

W niebieskim namiocie Fahrenheita przekonacie się m.in. czy za pomocą banana da się wbić gwoździa i czy nadmuchany duży balon zmieści się do małej szklanki. Nie zabraknie też mierzenia temperatury ciekłego azotu, zamrażania kwiatków i obserwacji lewitujących pastylek.

Pracownicy naukowi i studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego przygotowali pokazy, w których będzie można zobaczyć jak wyizolować DNA, zastanowić się nad biochemicznymi zagadkami oraz dowiedzieć się ile bakterii znajduje się na naszym smartfonie. Będziecie mogli sprawdzić swoje serce za pomocą echo serca, wykonać badanie USG płuc oraz sprawdzić swój wiek metaboliczny. Najmłodsi uczestnicy pikniku będą mogli wcielić się w rolę lekarzy w Szpitalu Pluszowego Misia.

Do EKOSTREFY zapraszamy wszystkich zainteresowanych tym, jak dbać o dobro naszej Planety produkując własne środki piorące czy torby wielorazowego użytku. Razem ze studentami kół naukowych Politechniki Gdańskiej będzie można pogłówkować nad zagadnieniami z dziedziny fizyki, mikrobiologii czy inżynierii materiałowej. 

Atrakcje w namiotach:

Pobierz program