Tramwaj Uczelni Fahrenheita

FarU tram

Tramwaj Uczelni Fahrenheita

 

24 maja na gdańskie torowiska wyjechał tramwaj Uczelni Fahrenheita. Data pierwszego kursu jest nieprzypadkowa – to dzień urodzin Daniela Fahrenheita – twórcy skali temperatur i wynalazcy termometru rtęciowego.

Tramwaj promować będzie ideę integracji czołowych gdańskich uczelni, których patronem jest urodzony w Gdańsku słynny naukowiec. W uroczystości wzięli udział: prezydent miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, rektor UG prof. Piotr Stepnowski, dyrektor Związku Uczelni Fahrenheita prof. Adriana Zalewska-Medynska, prorektor ds. nauki GUMed prof. Michał Markuszewski oraz prof. Dariusz Mikielewicz, prorektor ds. organizacji i rozwoju PG.

Na spotkaniu zaprezentowano inicjatywy związane z obchodami Dnia Fahrenheita w Gdańsku, w tym Stypendia FarU i Piknik Nauki Fahrenheita.

Tramwaj Uczelni Fahrenheita będzie jeździł po różnych trasach, jednak na pewno zawsze do celu.

To już drugi pojazd związany z tym wielkim uczonym. Od kilku lat podróżujący komunikacją miejską w Gdańsku mogą skorzystać z tramwaju 1015 – Pesa Swing 120NaG SWING, którego patronem jest Daniel Fahrenheit. Więcej informacji na stronach gdansk.pl oraz trojmiasto.pl.