XII Krajowe Spotkanie Sekcji Radioterapii PTFM

• Gdański Uniwersytet Medyczny
  • Uniwersytet Gdański
  • Politechnika Gdańska

Sekcja Radioterapii Polskiego Towarzystwa Fizyki Medycznej (PTFM) we współpracy z trzema gdańskimi uczelniami: Gdańskiem Uniwersytetem Medycznym (GUMed), Uniwersytetem Gdańskim (UG), oraz Politechniką Gdańską (PG) jest organizatorem XII Krajowego Spotkania Sekcji Radioterapii PTFM. Odbędzie się ono w dniach 2-4 czerwca 2022 r. w obiekcie konferencyjnym "Nad Potokiem" (ul. Morska 4, Gdańsk–Jelitkowo). W komitecie organizacyjnym znaleźli się: dr Marzena Janiszewska - DCO Wrocław, prof. Krzysztof Ślosarek - prezes PTFM, dr Anna Zawadzka - skarbnik PTFM oraz dr inż. Joanna Kamińska - UG/GUMed/UCK.

Tematem spotkania będzie dyskusja nad zapewnieniem najwyższej precyzji w radioterapii SBRT, od kontroli jakości urządzeń, przez weryfikację metod obliczeniowych, metodologię przypisania dawki po realizację. Prezentacje zaproszonych wykładowców odniosą się do powyższych zagadnień, szczególnie do zaleceń międzynarodowych, wytycznych IRCU oraz standardów klinicznych. Podobnie jak w latach ubiegłych materiał spotkania przygotowują w znaczącej części uczestnicy. Wygłoszone przez fizyków z krajowych ośrodków radioterapii prezentacje będą stanowiły dla nas wprowadzenie do debaty na koniec każdego dnia, która jak należy oczekiwać, pozwoli zapoznać się nam wszystkim z prowadzonymi obecnie w Polsce wysokospecjalistycznymi technikami wysokiej precyzji.

Powrót do listy wydarzeń