FarU na konferencji Infoshare w Gdańsku

Związek Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita (FarU) zaprezentował osiągnięcia i możliwości wybranych kół naukowych z uczelni zrzeszonych (GUMed, PG i UG) podczas największej konferencji technologicznej w Europie Środkowo-Wschodniej – Infoshare. Wydarzenie odbyło się w dniach 14-15 października br. w gdańskim AmberExpo.

Infoshare to 2 dni wypełnione wystąpieniami ekspertów z polskich i zagranicznych firm oraz instytucji takich, jak: Twitter, Google, LPP, Spartez, T-mobile czy Amazon. W tym roku na uczestników czekało 5 scen tematycznych, na których prelekcje przeprowadzą specjaliści danych dziedzin z całego świata.

Podczas konferencji FarU reprezentowały koła naukowe 3 największych uczelni Pomorza. Wśród projektów, które zaprezentowali, znajdowały się m.in.  proteza dłoni wykonana przy pomocy druku 3D, w pełni automatyczna łódź żaglowa, emulator starych gier automatowych, badania nad zastosowaniem aparatury EEG oraz biofeedbacku w prewencji i redukcji negatywnych konsekwencji uzależnienia od pracy, czy analiza krążących komórek guza (CTC).

Celem wydarzenia była prezentacja oraz wymiana doświadczeń wśród specjalistów z branży biznesowej, nowych technologii oraz startupów.