[NABÓR] Weź udział w pokazie mody ZERO WASTE

Jesteś osobą kreatywną? Lubisz bawić się modą? Masz kilka starych lub nieużywanych ubrań i chcesz nadać im drugie życie? A może chcesz wystąpić w roli modela/modelki? 


26 maja w ramach Pikniku Nauki Fahrenheita odbędzie się pokaz mody ZERO WASTE. Poszukujemy osób, które zaprojektują strój i osób chętnych do ich prezentacji na scenie.

Plakat - nabór do pokazu mody zero waste w ramach projektu MODOWE ZERO WASTE

Wpływ produkcji tekstyliów i odpadów tekstylnych na środowisko jest obecnie jednym z największych wyzwań związanych z aktywnością człowieka. Tania odzież niskiej jakości spowodowała gwałtowny wzrost ilości produkowanych i wyrzucanych ubrań. Aby przeciwdziałać wpływowi tzw. "szybkiej mody" na środowisko, należy dążyć do zmniejszenia ilość odpadów tekstylnych, wydłużać cykle życia tekstyliów i zwiększać poziom ich recyklingu.

Ubrania muszą powstać ze starych/ niechcianych ubrań lub zużytych opakowań. Zasadniczo z tego, co można znaleźć w domu i wykorzystać w kreatywny sposób.

Biorąc udział w akcji, pomagasz szerzyć ideę ponownego wykorzystywania nienoszonych rzeczy, nadawania im nowych funkcji bądź znaczenia. Ograniczasz też indywidualny ślad węglowy poprzez popularyzację idei zrównoważonej konsumpcji.

Zapisy trwają do 29 marca.

WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY


Jeśli masz pytania, chcesz dowiedzieć się więcej i zgłębić wątek to weź udział w warsztatach 12 marca w godz. 11:00–14:15 na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego.

-----

Pokaz mody jest częścią projektu MODOWE ZERO WASTE, wspólnego przedsięwzięcia kół naukowych działających w ramach Uczelni Fahrenheita: SKN Zdrowia Środowiska i Epidemiologii (GUMed), Digital Architecture Lab (PG) oraz Koło Naukowe Biznesu Chemicznego, Naukowe Koło Chemików i Koło Naukowe Ochrony Środowiska z UG. Projekt znalazł się na podium II edycji konkursu Mistrzowie Współpracy Fahrenheita, tym samym zdobywając środki na jego realizację.

Treść i grafika: materiał zespołu projektowego.