[DEBATY WKUA] Graficzne podsumowanie pierwszej debaty

Pierwsza z cyklu debat otwartych pt. 𝑊𝑦𝑧𝑤𝑎𝑛𝑖𝑎 𝑑ł𝑢𝑔𝑜𝑓𝑎𝑙𝑜𝑤𝑒 𝑝𝑜𝑙𝑖𝑡𝑦𝑘𝑖 𝑝𝑟𝑧𝑒𝑠𝑡𝑟𝑧𝑒𝑛𝑛𝑒𝑗 𝑤𝑜𝑗𝑒𝑤𝑜́𝑑𝑧𝑡𝑤𝑎 𝑝𝑜𝑚𝑜𝑟𝑠𝑘𝑖𝑒𝑔𝑜 była poświęcona zagadnieniu kształtowania struktury funkcjonalno-przestrzennej województwa pomorskiego wobec wyzwań geopolitycznych związanych z położeniem Pomorza oraz jego znaczeniem dla bezpieczeństwa państwa.

Prezentujemy graficzny zapis debaty Kształtowanie struktury funkcjonalno-przestrzennej województwa pomorskiego wobec wyzwań geopolitycznych autorstwa: „Jadźka rysuje”, która miała miejsce 16 października br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku.

PLANSZA 1.

PLANSZA 2.

PLANSZA 3.

PLANSZA 4.

PLANSZA 5.

Debaty organizowane przez Pomorskie Biuro Planowania Regionalnego i Wojewódzką Komisję Urbanistyczno-Architektoniczną przy Marszałku Województwa Pomorskiego, są poświęcone identyfikacji czynników zmian i trendów rozwojowych, w tym problemów i wyzwań w odniesieniu do przestrzeni Pomorza w perspektywie roku 2050, wymagających właściwego ujęcia w regionalnej polityce przestrzennej.

Wszystkie spotkania mają charakter otwarty, obowiązują jednak zapisy >> Więcej szczegółów oraz formularz rejestracyjny na stronie PBPR: Debaty – PBPR

Harmonogram kolejnych debat:

▪️ Kształtowanie przestrzeni województwa pomorskiego wobec prognoz i wyzwań demograficznych | 30.10 godz. 10:00

▪️ Kształtowanie przestrzeni województwa pomorskiego wobec wyzwań klimatycznych i ochrony bioróżnorodności | 13.11 godz. 11:00

▪️ Kształtowanie przestrzeni województwa pomorskiego wobec wyzwań bezpieczeństwa energetycznego i neutralności klimatycznej | 27.11 godz. 11:00

▪️ Kształtowanie przestrzeni województwa pomorskiego wobec zmienności i nieprzewidywalności procesów gospodarczych | 11.12 godz. 11:00

▪️ Kształtowanie przestrzeni województwa pomorskiego wobec potrzeb transportu i wyzwań mobilności | 08.01 godz. 11:00

Informacje o debatach

Program debat

Uczestnicy: członkowie Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, radni Sejmiku Województwa Pomorskiego oraz Młodzieżowego Sejmiku Województwa Pomorskiego, przedstawiciele samorządów lokalnych, członkowie organów doradczych oraz opiniotwórczych Samorządu Województwa Pomorskiego oraz nauczyciele akademiccy.

Debatom przysłuchują się również studenci pomorskich uczelni, w tym wchodzących w skład FarU: Gdańsku Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, ale też Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Co więcej, po każdej debacie biorą udział w międzyuczelnianych i interdyscyplinarnych warsztatach planistycznych, w trakcie których będą wypracowywać wizję rozwoju przestrzennego Pomorza do 2050 roku.