Dzień Fahrenheita

Społeczność akademicka trzech uczelni: Gdańskiego Uniwersytetu MedycznegoPolitechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego wraz z Partnerami zapraszają do obchodów Dnia Fahrenheita – urodzin Patrona FarU, który urodził się 24 maja 1686 r. w Gdańsku.

W ramach obchodów zapraszamy do udziału w:

• Pikniku Nauki Fahrenheita – doskonałej okazji do wspólnego odkrywania nauki poprzez zabawę. W programie wydarzenia m.in. gry sportowe, występy muzyczne czy wykłady popularnonaukowe, a wszystko to na otwartych terenach Hevelianum (ul. Gradowa 6, Gdańsk)
  • Juwenaliach Gdańskich – największym święcie studentów w północnej Polsce! Podczas wydarzenia wszyscy zainteresowani będą mogli odwiedzić namiot Fahrenheita na Placu Zebrań Ludowych, gdzie przygotowano liczne atrakcje.